Twój rozwój osobisty nie kieruje się tym torem, co powinien?

rozwoj-osobisty

Być może powinieneś pomyśleć o tym, jakie korzyści może przynieść szkolenie. Rozwój osobisty czasem zbacza na niewłaściwy tor, ponieważ popełniamy błędy, które uniemożliwiają osiąganie kolejnych umiejętności życiowych, miękkich bądź twardych. Do błędów, które popełniamy możemy zaliczyć m.in. brak systematyczności, brak praktyki, brak planowości rozwoju, brak cierpliwości.

Jeżeli nie jesteśmy systematyczni w pracy nad sobą to tracimy w ten sposób czas, który moglibyśmy wykorzystać na pogłębianie umiejętności. Praktyczne ćwiczenia, jak poprawić swoją systematyczność wskaże nam trener, jeżeli wybierzemy się na szkolenie.

Rozwój osobisty wymaga sporo praktyki, ale też planowania całego procesu. Musimy stawiać cele i termin, w którym chcemy to osiągnąć- to też swego rodzaju systematyka. Ostatni punkt to cierpliwość, która jest bardzo ważna i bez niej nie osiągniemy sukcesu.Rozwój osobisty to nic innego jak zadbanie o porządek własnego „ja” we współczesnym świecie i otaczającej nas społeczności. Dążenie do zbudowania silnych, stabilnych, pożądanych filarów naszej asertywności, innowacyjności czy kreatywności to pierwszy krok do zadbania o własną przedsiębiorczość. Bez realizacji projektów szkoleniowych często ani rusz!

Brak motywacji, wizji projektu czy ambicji, by zrealizować  go na możliwie najwyższym poziomie, to problem, z którym borykają się niemalże wszyscy. Bo jak zarządzać sobą w czasie? Komu właściwie potrzebny m.in. multitasking. Projekty, tematy czy zakres dla potencjalnego widza wydają się zbędne, czasem śmieszne. Niestety jednak dopiero realizacja takiego szkolenia przynosi wymierne skutki. Mało tego, pozwala zauważyć nasze błędy i nasuwa nowe, często kontrowersyjne projekty.