Boisz się zmian-zarabiasz mało

Szanowany pracodawca

Sfera komfortu to pewna życiowa przestrzeń w której pozostajemy od dawna bo jest nam tak wygodnie. Co ciekawe sfera komfortu często obejmuje negatywne aspekty jednak z pewnych względów nie chcemy ich zmieniać.

Najważniejsze jest jednak to, że to co w życiu najlepsze prawie zawsze znajduje się poza sferą komfortu. Typowym przykładem przebywania w takiej sferze komfortu jest tkwienie latami w nielubianej pracy. Zwykle pracujemy w danym miejscu bo trudno o inną prace w okolicy, mamy blisko, nie najgorzej zarabiamy, praca jest bezstresowa, nie chcemy się uczyć.

Hamulcem poprawy życia jest zwykle strach przed zmianą. Celebrujemy swoje przyzwyczajenia i nie dopuszczamy nawet myśli, że można żyć inaczej. Tymczasem ci, którzy nie boją się zmian emigrują do większych miast albo za granicę po to by zarabiać lepiej. Własne firmy również otwierają ludzie odważni, którzy są skłonni podejmować ryzyko.

Podobnie nie brakuje przykładów osób, które w danej organizacji tkwią latami na tym samym stanowisku mimo, że były możliwości awansu. Takie osoby zwykle nie chcą się uczyć, są zbyt przywiązane do dotychczasowych pracowników albo nie chcą wyjeżdżać służbowo, chodzić na szkolenia. Niestety takie postawy nic dobrego do życia nie wznoszą dlatego warto pracować nad sobą i poprawiać jakość swojego życia.

Foto: http://pl.freeimages.com/photo/shirt-pocket-tie-1578351