Jak pracuje się w zagranicznych korporacjach?

Zagraniczne korporacje

Wiele młodych osób marzy o tym aby pracować w zagranicznej korporacji. Taka praca kojarzy im się z prestiżem, pieniędzmi i przygodą. Faktem jest, że korporacja to zdecydowanie dobre miejsce dla osób ambitnych. To właśnie tam można piąć się po szczeblach kariery, uczestniczyć w licznych szkoleniach, wyjazdach zagranicznych.

W korporacji można spotkać ciekawych ludzi o szerokiej wiedzy od których również można się uczyć. Tym co przyciąga do takiej pracy jest także bogaty pakiet socjalny i dobre warunki płacowe. Pensje są stosunkowo wysokie w dużej mierze uzależnione od efektów. Pracownik ma oczywiście płacone składki od całego wynagrodzenia a nie od części jak to ma miejsce w małych prywatnych firmach.

Pracodawca nie robi problemu gdy pracownik potrzebuje pójść na urlop czy zwolnienie. Oprócz tego bardzo często należy się także prywatna opieka medyczna, dopłaty do wakacji i bonusy na święta. Młodzi lgną do korporacji bo oprócz wyzwań mogą tam zaspokoić swoje potrzeby towarzyskie. Razem z rówieśnikami można pójść na przyjęcie, do klubu, uprawiać sport czy udać się na firmowy wyjazd integracyjny.

Foto – http://pl.freeimages.com/photo/under-the-table-1524651