Skuteczny coach biznesu

manager-certyfikat

Są trzy powody, że nie powinny latać w samolocie dwumiejscowego z kimś, kto nie jest pilotem. Pierwszy z nich to umrzesz. I zapomnieć o dwóch pozostałych.

Ta sama zasada odnosi się do znalezienia odpowiedniego trenera biznesu. Są tacy, którzy są wysoce skuteczni i mają możliwość rozwijania kariery, ale i ci, którzy ignorują potrzeby klientów. Wielu, choć ma dobre intencje, nie. Obiecują być twoim „Marketing Aviator” i „Kapitan strategii”, ale po prostu nie mają doświadczenia ani wiedzy, aby dostarczyć. Oto cztery sposoby, dzięki którym można odróżnić skutecznego trenera biznesu.

Długowieczność w jednej firmie.

Z pewnością znasz osoby, które przenoszą się z jednej firmy do drugiej? Jeden miesiąc zajmują się nieruchomościami, a następnego są specjalistami od naprawy komputerów. Jeden miesiąc robią operację mózgu, następnego miesiąca sprzedają sałatkę jaj na straganie. Trener jakości zdobędzie sukces w co najmniej jednym przedsiębiorstwie przez dłuższy okres czasu. Wystarczająco długo, aby przetrwać burze w dobrych i złych gospodarek. To jest ktoś, kto może poprowadzić Cię przez najgorszych czasach.

coach

Strategia sukcesu.

Skuteczny coaching pochodzi od kogoś, kto zajmuje się tym na co dzień. Wielu ludzi dzisiaj wprowadza dziedzinie coachingu poprzez programy, które oferują certyfikat. I certyfikacja jest z pewnością godna podziwu. Tylko upewnij się, że certyfikat pochodzi z rzeczywistego doświadczenia trenera.

Referencje w świecie rzeczywistym.

Jeśli ktoś zaoferuje Ci przejście po linie w poprzek Wielkiego Kanionu, z pewnością będziesz chciał poznać ludzi,  którzy otrzymali taką możliwość i żyli by o tym opowiedzieć. Podobnie, upewnij się, czy coach, którego wybrałeś posiada potwierdzone  referencje.

Indywidualne podejście.

Coaching Group ma wielkie korzyści i zwykle jest częścią programu szkoleniowego, ale to, co się dzieje, gdy masz pytania? Co zrobić, jeśli sytuacja jest nieco inna? Artykuł Coachingu Fundacji „The Best Business Coaching: sesje jeden na jeden”, sprawia, że głównym celem dla relacji trener / uczeń jest zidentyfikowanie problemów i wprowadzenie czynności w celu ich przezwyciężenia. To nie zawsze jest możliwe w grupie. Spójrz na trenera, który będzie pracować z tobą osobiście.

Mogę powiedzieć z własnego doświadczenia, że nie ma niz lepszego niż pieniądze wydane na sesję z prawdziwym trenerem i mentorem. Zainwestuj w siebie!