Parytety sposobem na kryzys?

rozwoj-osobisty

Coraz częściej na dzisiejszej scenie biznesowej przewija się temat parytetów. Czy to zbieg okoliczności, że właśnie teraz, w dobie kryzysu równy podział stanowisk pomiędzy obie płcie stał się tak elektryzującą sprawą? Okazuje się, że nie jest to przypadek. Najnowsze badania dotyczące wyników finansowych międzynarodowych korporacji pokazują bardzo wyraźnie, że firmy, które na odpowiedzialnych stanowiskach obsadzały wiele kobiet, radzą sobie znacznie lepiej niż te, w których najważniejsze stanowiska obejmują prawie wyłącznie mężczyźni.

Viviane Reding, komisarz ds. sprawiedliwości w obecnej Komisji Europejskiej apeluje: „Jeśli Europa rzeczywiście chce się wydobyć z kryzysu, musimy lepiej wykorzystywać talent i umiejętności kobiet. Kto pomaga kobietom w zdobywaniu odpowiedzialnej pracy, pomaga też w przezwyciężaniu kryzysu”.

Kobiety jako pracownicy w czasach kryzysu sprawdzają się lepiej niż mężczyźni ze względu na wrodzone predyspozycje. Panie są bardziej wrażliwe na emocje, potrafią podejmować decyzje z większą dbałością o szczegóły, co jest szczególnie ważne na specyficznym rynku opanowanym przez szereg problemów. Należy również pamiętać o niezawodnej kobiecej intuicji. Jeśli więc Twoja firma boryka się z kryzysem, może czas na rotację stanowisk?